Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Dzieci Weasleyów

środa, 06 lutego 2008

 Dzieci Weasleyów 

Percy Weasley:

Percy Ignacjus Weasley (ur. 22 sierpnia 1976) – trzeci syn Molly Weasley i Artura Weasleya oraz brat Ginny, Charliego, Billa, Freda, George’a i Rona Weasleyów. Nie był za bardzo lubiany w szkole, ale też nigdy nie sprawiał kłopotów. Na piątym roku został mianowany przez dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart Albusa Dumbledore’a prefektem Gryffindoru. W drugiej oraz trzeciej części przygód miał rok od siebie młodszą dziewczynę Penelopę Clearwater, z którą potajemnie się spotykał.

Po ukończeniu szkoły dostał posadę asystenta szefa Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, a potem zastępował Barty’ego Croucha na tym stanowisku. W 5. tomie został młodszym Podsekretarzem Ministra Magii, Korneliusza Knota. Z powodu tego stanowiska odwrócił się od swojej rodziny. Barty Crouch, jego pierwszy szef mówił do niego „Weatherby”.

W 7. tomie wraca do swojej rodziny i walczy w bitwie o Hogwart. Prawdopodobnie pomścił swojego brata, Freda Weasleya, zabijając Augustusa Rookwooda. Percy poślubił kobietę o imieniu Audrey i miał z nią dwójkę dzieci: Molly i Lucy.

Fred i George Weasley

Fred i George Weasleyowie (ur. 1 kwietnia 1978) to postaci z cyklu powieści o Harrym Potterze. Bracia bliźniacy, tak jak reszta rodziny mają rude włosy. Synowie Molly i Artura Weasleyów, bracia Ginny, Rona, Percy’ego, Charliego i Billa. Najwięksi (po Huncwotach) dowcipnisie w Hogwarcie. Pod względem zainteresowań nie pasowali do swojej rodziny, która uważała, że nie dojdą oni do niczego w życiu.

W piątej części (kiedy mieli 17 lat) opuścili Hogwart na miotłach i zajęli się prowadzeniem własnego sklepu z magicznymi przedmiotami, wymyślanymi przez nich (np. gigantojęzyczne toffi, kanarkowe kremówki, bezgłowe kapelusze i inne). Sklep znajdował się na ulicy Pokątnej 93 – Magiczne Dowcipy Weasleyów. Wykupili ten lokal za pieniądze, które dostali od Harry’ego Pottera (jego nagroda w Turnieju Trójmagicznym 1000 galeonów). Już w Hogwarcie wymyślali i sprzedawali Bombonierki Lesera, dzięki których można się było zwolnić z lekcji. W ich sklepie można było kupić wszystko: od Jadalnych Mrocznych Znaków i puszków pigmejskich (miniaturowych pufków), po Q-Py Blok (czekoladę wywołującą zatwardzenie).

Mimo tego, że często płatali figle, wszyscy ich lubili. W Hogwarcie doczekali się nawet swojego „pomnika” – kawałek wyczarowanego przez nich bagna. Grali jako pałkarze w drużynie Quidditcha. Ich interes bardzo dobrze rozkwitał, ale w 6. części Harry’ego Pottera dowiadujemy się, że rzecz z ich sklepu udaremniła złapanie śmierciożerców przez Ginny, Rona i ich kolegów.

W 7. tomie Fred Weasley zostaje uśmiercony przez śmierciożercę Rookwooda. Natomiast George, podczas transportowania Harry’ego z domu Dursleyów, traci ucho (przypadkowo) odcięte przez Snape’a zaklęciem Sectumsempra.

W czacie przeprowadzonym z J. K. Rowling po premierze ostatniej części dowiadujemy się, że George ma syna, któremu dał na imię Fred na cześć zmarłego brata, Freda. Nadal prowadzi swój sklep z Magicznymi Dowcipami, w czym pomaga mu Ron. Rowling ujawniła, że żoną George’a została Angelina i oprócz syna Freda mieli też córkę Roxanne.

Giny Weasley:

Ginewra Molly Weasley, w skrócie Ginny (ur. 11 sierpnia 1981[2]) to postać z książek o Harrym Potterze. Ma rude włosy i brązowe oczy. Jest najmłodszym z siedmiorga dzieci Artura i Molly Weasleyów.

Od pierwszej klasy podkochiwała się w Harrym. Większą rolę odegrała dopiero w drugim tomie, kiedy to znalazła stary dziennik Toma Riddle’a. Opisywała w nim wszystkie swoje uczucia, które żywiła do Harry’ego. Tom całkowicie przejął panowanie nad dziewczynką i zmusił ją do otworzenia Komnaty Tajemnic, gdzie następnie zaciągną Ginny, aby zwabić tam Pottera. W piątym tomie ruszyła z przyjaciółmi do Departamentu Tajemnic i pomagała w walce ze śmierciożercami. Przez pewien czas grała na pozycji szukającego zamiast Harry’ego, który dostał dożywotni zakaz grania w quidditcha od Dolores Umbridge. Jej chłopakiem był Michael Corner. W szóstym tomie zdobyła serce najlepszego przyjaciela jej brata Rona – Harry’ego Pottera, który swe uczucia wyznał jej dopiero kilka tygodni przed wakacjami, jednak „zawiesili” swój związek ze względu na misję, jaką Harry’emu zlecił Dumbledore. W siódmym tomie była jedną z osób przewodniczących hogwarckiemu ruchowi oporu przeciwko reżimowi, któremu poddana została szkoła, brała także udział w bitwie o Hogwart.

Jest jedyną osobą, która przeżyła opanowanie umysłu przez Voldemorta i odzyskała wolną wolę. Jest siódmym dzieckiem Weasleyów i ich jedyną córką.

W epilogu książki Harry Potter i Insygnia Śmierci dowiadujemy się, że poślubiła Harry'ego Pottera, z którym ma trójkę dzieci: Jamesa, Albusa i Lily. Z informacji ujawnionych przez Rowling wiemy, że została zawodnikiem quidditcha i dziennikarzem rubryki sportowej w Proroku Codziennym