Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Hogsmeade

czwartek, 07 lutego 2008

Hogsmeade

Hogsmeade to fikcyjna wioska, występująca na kartach serii powieści o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Według powieści jest to jedyna miejscowość w Wielkiej Brytanii zamieszkana wyłącznie przez czarodziejów. Znajduje się ona w bliżej nieokreślonym miejscu, nieopodal szkoły czarodziejów Hogwartu. W ciągu roku szkolnego uczniowie szkoły uczący się w niej trzeci rok, a także starsi, po uzyskaniu zgody opiekunów mogą w wyznaczonych terminach zwiedzać wioskę pod opieką nauczycieli. W Hogsmeade odbywają się praktyczne kursy teleportacji, znajduje się kilka sklepów magicznych, Wrzeszcząca Chata i stacja kolejowa.

Stacja Hogsmeade

Magiczne sklepy i miejsca w Hogsmeade

Pub pod Trzema Miotłami

Trzy Miotły - bardzo lubiana kafejka; przysmakiem uczniów jest tutaj piwo kremowe, a nauczycieli pitny miód Madame Rosmerty. Właścicielem pubu jest sama Madame Rosmerta, która mieszka nad kafejką.

 

Wrzeszcząca Chata

Wrzeszcząca Chata - "niby"-nawiedzony, bardzo stary dom; tak naprawdę Remus Lupin przekształcał się tam w wilkołaka, co jest bardzo bolesne, dlatego ludzie myśleli, że dom jest nawiedzony. Myśleli tak ponieważ wilkołak sam się kąsał, dlatego przeraźliwie wył. Odwiedzali go tam jego przyjaciele - James Potter, Peter Pettigrew oraz Syriusz Black.

 

Gospoda Pod Świńskim Łbem

Pod Świńskim Łbem - w tej "kawiarni" kręcą się sami podejrzani ludzie; w pierwszym tomie przygód Harry'ego Pottera, Hagrid wygrał tam norweskiego smoka, którego potem musiał oddać. Tam również odbyło się pierwsze spotkanie tajnego stowarzyszenia założonego przez Harry'ego, Gwardii Dumbledore'a. Warto też wspomnieć, że wybierając się tam profesor Flitwick radzi wziąć własne szklanki. Barmanem jest Tom, tak naprawdę brat Albusa Dumbledore'a.

 

Sklep Zonka

Sklep Zonka - sklep z magicznymi przedmiotami robiącymi kawały; szczególnie lubiany przez bliźniaków Weasley'ów. Artykuły znajdujące się w sklepie są bardzo różnorodne i wymyślne. Są tam m.in. łajnobomby, gryzące kubki itp.

 

Herbaciarnia u pani Puddifoot

Herbaciarnia u pani Puddifoot - “przystań zakochanych par”; w tym lokalu Harry z Cho umówili się na walentynki; nad głowami zakochanych wysypywało się konfetti; herbaciarnia jest ustrojona wszelakimi różowymi falbankami i koronkami. Cho spotykała sie tam też z Cedrikiem Diggorym przed jego śmiercią.

 

Miodowe Królestwo

Miodowe Królestwo - sklep z magicznymi słodyczami, do którego biegnie tajne przejście wprost z Hogwartu odkryte przez Huncowtów. Wejście do podziemnego tunelu znajduje się na 3 piętrze w garbie jednookiej czarownicy. Przejście pokazali Harry'emu Fred i George.

Stacja kolejowa Hogsmeade

Stacja kolejowa to miejsce gdzie pociąg przyjeżdża ze stacji King's Cross.

 

Sowia poczta

Sowia poczta jest pełna sów, które są oznaczone kolorami według szybkości w jakiej dostarczają list.

13:46, bad_angel_99 , Hogsmeade
Link Komentarze (1) »