Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Pracownicy ministerstwa magii

środa, 06 lutego 2008
Pracownicy 
Ministerstwa Magii

Ludo Bagman

Ludo Bagman – szef Departamentu Magicznych Gier i Sportów. W młodości był pałkarzem drużyny Os z Wimbourne i reprezentacji Anglii. Komentował finał Mistrzostw Świata w quidditchu, oraz był sędzią Turnieju trójmagicznego. Bagman był oskarżony o przekazywanie informacji zwolennikom Voldemorta (Augustusowi Rookwoodowi), lecz został uniewinniony. Uwielbia hazard, przez co ma problemy z goblinami. To jego szantażowali Fred i George Weasleyowie w czwartym tomie, ponieważ nie oddał im pieniędzy, które wygrali w zakładzie dotyczącym Mistrzostw Świata w Quidditchu. Był niezbyt lubiany przez Barty’ego Croucha seniora, za swe luźne podejście do świata. Ludo "sprawiał wrażenie potężnie zbudowanego mężczyzny, który nieco przytył; szata opinała się ciasno na wielkim brzuchu, którego na pewno nie miał, gdy grywał w quidditcha w reprezentacji Anglii. Nos miał złamany (…), ale okrągłe niebieskie oczy, krótkie jasne włosy i różowa cera nadawały mu wygląd wyjątkowo wyrośniętego ucznia..."(Harry Potter i Czara Ognia).

 

Gilbert Wimple

Gilbert Wimple – pracownik w Ministerstwie Magii, pracuje w Komisji Eksperymentalnych Zaklęć. Gdy Harry, Ron, Hermiona i reszta Weasleyów spotkali Wimple'a na Mistrzostwach Świata w Quidditchu, posiadał już od jakiegoś czasu różki.

 

Amelia Suzann Bones

Amelia Suzann Bones (ang. Amelia Susan Bones) – kierownik Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów. Groźnie wyglądająca, tęga kobieta o krótko ostrzyżonych siwych włosach. Ma kanciastą, szeroką szczękę i nosi w oku monokl. Jest ciotką Susan Bones. Jej brat, Edgar Bones, w czasie pierwszej wojny był członkiem Zakonu Feniksa i razem ze swoją żoną został zamordowany przez śmierciożerców.

Amelia Bones zasiadała w Wizengamocie i była jednym z oskarżycieli podczas procesu Harry'ego Pottera w piątym tomie cyklu. Charakter Amelii był odmienny od charakteru innych pracowników Wizengamotu w owych latach. Podczas gdy wszyscy politycy próbując wmawiać ludziom nieprawdę i zakłamanie co do faktów istnienia Lorda Voldemorta, Amelia była bez zdania nie znając prawdy.

Z rozmowy Korneliusza Knota z mugolskim premierem na początku szóstego tomu dowiadujemy się, że Amelia Bones została najprawdopodobniej zamordowana przez samego Lorda Voldemorta. Przed śmiercią stoczyła zaciętą walkę.

 Pracownicy Ministerstwa

Magii CD. 

Broderyk Bode

Broderyk Bode – pracownik Departamentu Tajemnic. Zawsze blady i o ziemistej cerze.

W piątym tomie dowiadujemy się, że gdy był pod działaniem zaklęcia Imperius próbował wykraść przepowiednię dla Voldemorta. Nie udało mu się to i w ciężkim stanie trafił na oddziale urazów pozaklęciowych w szpitalu Świętego Munga.

Tam też umarł uduszony przez diabelskie sidła, roślinkę którą ktoś przysłał mu w doniczce jako prezent bożonarodzeniowy. Nikt nie spodziewał się, takiej zasadzki na jego życie w postaci prezentu zwłaszcza, że roślinie towarzyszył kalendarz z hipogryfami.

Na oddziale, na którym leżał Bode, znajdowali się też m.in. Frank i Alicja Longbottom oraz Gilderoy Lockhart.

 

Amos Diggory

Amos Diggory - bohater serii Harry Potter J.K. Rowling. Występuje w czwartym tomie: Harry Potter i Czara Ognia. Jest ojcem Cedrika Diggory'ego, chłopaka, który startuje w Turnieju Trójmagicznym. Pracuje w Ministerstwie Magii, w departamencie kontroli nad magicznymi stworzeniami. Harry poznaje go podczas mistrzostw świata w quidditchu.

 

Rufus Scrimgeour

Rufus Scrimgeour - minister magii.

Został wybrany na ministra magii w 6 części cyklu, w roku 1996. Zastąpił na tym stanowisku Korneliusza Knota. Miał żółte oczy i płowe włosy. Mugolskiemu premierowi, gdy ten zobaczył go po raz pierwszy, przypomniał starego lwa. Scrimgeour pracował w Biurze Aurorów. Po objęciu stanowiska ministra magii stworzył wiele nowych wydziałów, żeby uniknąć wielkiego chaosu. Podobno ma też odmienne zdania z Albusem Dumbledorem. Próbuje nakłonić Harry'ego, żeby reklamował Ministerstwo Magii.

W ostatniej części Harry'ego Pottera przekazuje rzeczy Harry'emu, Ronowi i Hermionie, które pozostawił im w testamencie Albus Dumbledore. Jednak nie oddał Harry'emu miecza Godryka Gryffindora, którego używał Dumbledore, sugerując, że to własność szkoły i Harry nie ma prawa jej odziedziczyć. Zginął w ostatnim tomie, z ręki Voldemorta, kiedy ten przejmował Ministerstwo Magii. Voldemort chciał od niego wydobyć gdzie jest Harry, lecz Scrimgeour nie powiedział.

 Bartemiusz Crouch

Bartemiusz Crouch senior (? - 27 maja 1995) – czarodziej czystej krwi, jeden z bohaterów czwartej części serii książek o Harry Potter autorstwa J. K. Rowling. Dyrektor Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów w angielskim Ministerstwie Magii, zwolennik ścisłego przestrzegania przepisów, niezbyt lubiany przez innych.

W przeszłości zajmował ważne stanowiska w Ministerstwie. W walce ze śmieciożercami zezwalał aurorom na stosowanie Zaklęć Niewybaczalnych. Prowadził procesy wielu osób podejrzanych o bycie śmierciożercami, m.in. Ludona Bagmana, Syriusza Blacka, Bellatrix i Rodolphusa Lestrange’ów.

Po upadku Voldemorta niewiele brakowało, by został ministrem magii. Wtedy to aurorzy pochwycili grupę śmierciożerców, wśród których znajdował się jego własny syn - Barty Crouch Junior. On i jego towarzysze zostali zesłani do Azkabanu. Po roku, ze zgryzoty za synem, zmarła żona Croucha, a on sam stał się mniej popularny i wylądował w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów. Na prośbę żony wydobył syna z Azkabanu. Miał go pod stałą kontrolą, za sprawą zaklęcia Imperius. W czasie mistrzostw świata w Quidditchu w roku 1994 Crouch Jr zdołał wyrwać się spod kontroli ojca, jednak Crouchowi udało się potem złapać syna. Niedługo potem do domu Croucha przybył Voldemort i podporządkował sobie Croucha za pomocą Imperius. Pod koniec roku szkolnego 1994/1995 Crouch uwolnił się od zaklęcia Imperius i próbował dostać się do Hogwartu, do Dumbledore’a. Opowiedział o wszystkim będącemu wtedy w pobliżu Harry’emu Potterowi, ale zanim ten powiadomił dyrektora, Crouch został zabity przez swojego syna, podszywającego się (za sprawą Eliksiru Wielosokowego) pod Alastora Moody'ego. Transmutował ciało ojca w kość i zakopał ją na grządce Hagrida.

 Korneliusz Knot

Korneliusz Oswald Knot (ang. Cornelius Oswald Fudge) - bohater serii książek o Harry Potterze, w przeszłości pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Magicznych Katastrof, w latach 1990 - 1996 był ministrem magii (przedtem ministerstwem magii zarządzała Milicenta Bagnold). Z początku radził się we wszystkim Dumbledore'a, ale później z tego zrezygnował, przekonany o własnym doświadczeniu.

Podczas lektury kolejnych tomów dzieła pani Joanne Kathleen Rowling wychodzi na jaw coraz więcej jego wad - otaczanie się niewłaściwymi ludźmi (Lucjusz Malfoy), lekceważenie czarodziejów biednych i tych pochodzenia mugolskiego oraz lęk przed utratą stanowiska i podejmowaniem stanowczych działań.

Gdy Lord Voldemort odzyskał ciało i moc, Knot na wszelkie możliwe sposoby walczył z rozpowszechnianiem informacji o jego powrocie - cenzurę w gazetach, ośmieszanie Harry'ego Pottera jako osoby, która była świadkiem powrotu Voldemorta. W roku szkolnym 1995/1996 za jego sprawą nauczycielką obrony przed czarną magią została jego starsza podsekretarz, Dolores Umbridge. Wydał kilkanaście dekretów edukacyjnych, ograniczających prawa uczniów. Dopiero kiedy na własne oczy zobaczył Voldemorta w Ministerstwie Magii, oficjalnie ogłosił to w gazetach i zalegalizował działalność Zakonu Feniksa.

W Księciu Półkrwi jego posadę przejmuje Rufus Scrimgeour.