Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Krewni Harrego

czwartek, 07 lutego 2008

Krewni Harrego

James Potter:

Urodził się 27 marca 1960 i uczęszczał do Hogwartu w latach 1971 − 1978. Miał duże, orzechowe oczy, czarne włosy, które nieustannie mierzwił oraz nosił okulary (wadę wzroku odziedziczył po nim Harry). Był jedynakiem - jego rodzice byli już starzy, uważali go za swój największy skarb, więc okropnie go rozpieszczali. James rozpoczął naukę w Hogwarcie w 1971 roku, tiara przydzieliła go do Gryffindoru. Jego najlepszymi przyjaciółmi byli Syriusz Black, Remus Lupin oraz Peter Pettigrew, z którymi to założył bandę nazwaną Huncwotami. Wynaleźli razem Mapę Huncwotów, uwielbiali też robić dowcipy i łamać zasady. Kiedy trójka przyjaciół odkryła, że Lupin jest wilkołakiem, postanowili zostać animagami. James zamieniał się w jelenia, Syriusz w psa, a Peter w szczura. Dzięki temu cała trójka mogła towarzyszyć Remusowi w najtrudniejszych dla niego chwilach.

Mimo upodobań do łamania zasad Potter był dobrym uczniem. Wcale nie przykładał się do nauki, bo ta przychodziła mu niezwykle łatwo. Miał duże ambicje. Grał w drużynie Quidditcha Gryffindoru na pozycji szukającego (zdarzało mu się popisywać, bawiąc się zniczem, i był jednym z najlepszych szukających Hogwartu. Otrzymywał za to wiele nagród.

Żywił ogromne uczucie do Lily Evans. Ciągle popisywał się przed nią i nagadywał o randki, jednak ta nie była nim zainteresowana. Szczególnie denerwowało jej znęcanie się Jamesa nad Severusem Snapem, uważała takie zachowanie za niedojrzałe. Dopiero na 7 roku Lily uznała, że dojrzał i umówiła się z nim. Potem zaczęli ze sobą chodzić, a wkrótce potem pobrali się. Jak powiedziała Rowling, James dostał ogromny spadek od bogatych rodziców, więc nie musiał mieć dobrze płatnej pracy.

James wraz z Lily i Harrym musieli ukrywać się przed Voldemortem, zamieszkali w Dolinie Godryka. Tydzień przed ich śmiercią Albus Dumbledore zaproponował, aby uczynić Syriusza ich Strażnika Tajemnicy. Syriusz jednak bał się, że Voldemort będzie go ścigał, więc zaproponował, aby Glizdogon był ich strażnikiem, bo nikt nie powinien go podejrzewać. Ostatecznie zaszczytu dostąpił Pettigrew. Tchórzliwy Peter wyjawił wszystko Voldemortowi, więc 31 października 1981 w mieszkaniu Potterów pojawił się nieproszony gość. James zginął broniąc Lily i Harry'ego.

W 7. tomie pojawia się jako zjawa wraz z Lupinem, Lily i Syriuszem. Harry wezwał ich dzięki Kamieniowi Wskrzeszającemu, który był ukryty w złotym zniczu, tego którego chłopak "złapał" (prawie go połknął) pierwszy raz na meczu Quidditcha.

Lily Evans:

Urodziła się w 30 stycznia 1960 i uczęszczała do Hogwartu w tych samych latach co Huncwoci.

Była matką Harry'ego Pottera, żoną Jamesa Pottera oraz siostrą Petunii Dursley. Pochodziła z mugolskiej rodziny. Niesłusznie uważa się, że była prefektem, był nim Remus Lupin. A jak Ron mówił w V części, dopiero od ich roku zaczęto wybierać po dwóch prefektów.

W 1971 rozpoczęła naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Przydzielona została przez Tiarę Przydziału do Gryffindoru. Uchodziła za niezwykle utalentowaną uczennicę. Była wyjątkowo dobra z Zaklęć i eliksirów. Miała długie, ciemno rude (kasztanowe) włosy i jasnozielone oczy w kształcie migdałów, które Harry po niej odziedziczył. Początkowo niechętnie odnosiła się do Jamesa – uznawała go za 'zarozumiałego palanta'. Z czasem stosunki między nimi ociepliły się. Lily ukończyła szkołę w 1978. W 1980 roku urodziła syna - Harry’ego. Razem z mężem należała do Zakonu Feniksa. Zginęła 31 października 1981 roku z rąk Voldemorta, broniąc Harry’ego. Oddając życie za swoje dziecko zapewniła mu ochronę - dzięki sile miłości. Klątwa rzucone na niemowlę 'odbiła się' od Harry'ego i pozbawiła mocy czarnoksiężnika, który ją rzucił - Voldemorta. Jak później wyjaśniono, przez to kawałek jego duszy pozostał w małym dziecku.

Lily wraz z Jamesem i Harrym musieli ukrywać się przed Voldemortem, zamieszkali w Dolinie Godryka. Tydzień przed ich śmiercią Albus Dumbledore zaproponował, aby uczynić z Syriusza ich Strażnika Tajemnicy. Syriusz jednak bał się, że Voldemort będzie go ścigał, więc zaproponował, aby Glizdogon był ich strażnikiem, bo nikt nie powinien go podejrzewać. Ostatecznie zaszczytu dostąpił Pettigrew. Tchórzliwy Peter wyjawił wszystko Voldemortowi, więc 31 października 1981 w mieszkaniu Potterów pojawił się nieproszony gość.

Była ulubienicą profesora Slughorna, należała do tzw. Klubu Ślimaka. Gdy Slughorn mówił, że powinna być w Slytherinie (domu którego był wtedy opiekunem), jak sam mówił po latach "otrzymywał bardzo zuchwałe odpowiedzi".

W 7. tomie okazuje się, że już w dzieciństwie znała się z Severusem Snapem. To on pierwszy zauważył, że jest czarodziejką i opowiedział jej o magicznym świecie. Szybko zostali przyjaciółmi i byli nimi również w Hogwarcie, mimo że trafili do skrajnie różnych Domów w Hogwarcie (Lily do Gryffindoru, Severus do Slytherinu). Dopiero później więzi między nimi ulegały rozluźnieniu, w związku ze znajomością Severusa ze śmierciożercami oraz Lily z Jamesem Potterem.

W tej części też pojawia się jako zjawa wraz z Lupinem, Jamesem i Syriuszem. Harry wezwał ich dzięki Kamieniowi Wskrzeszającemu, który był ukryty w złotym zniczu, tego którego chłopak "złapał" (prawie go połknął) pierwszy raz na meczu Quidditcha.

DZIECI HARREGO:

James Syriusz

James Syriusz Potter[1] - najstarszy syn Harry'ego i Ginny Potter, urodzony w 2004 lub 2005 roku, postać fikcyjna, pojawiająca się w epilogu ostatniej części cyklu o Harrym Potterze. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa, brata Albusa Severusa i siostrę Lily.

James otrzymał imię na cześć swojego dziadka, a drugie imię na cześć ojca chrzestnego Harry'ego - Syriusza Blacka. Ma także taki jak oni charakter. Cały czas żartuje ze swojego młodszego brata Albusa.

Albus Severus

Albus Severus "Al" Potter - młodszy syn Harry'ego i Ginny Potter, urodzony w 2006 r. Postać fikcyjna pojawiająca się w ostatniej z serii książek o Harrym Potterze. Odziedziczył imiona po dwóch poległych dyrektorach Hogwartu. Albus bardzo obawiał się zostać Ślizgonem. Obawy te niejako rozwiał jego ojciec, mówiąc mu, że człowiek, po którym odziedziczył drugie imię, był Ślizgonem, a także najdzielniejszym człowiekiem jakiego znał.

Wyglądem bardzo przypominał swojego ojca i miał oczy po matce Harry'ego, Lily Evans.

Lily Luna

Lily Luna Potter - córka Harry'ego i Ginny Potter urodzona w 2008 roku. Postać fikcyjna, pojawiająca się w epilogu ostatniej części cyklu o Harrym Potterze. Najmłodsze dziecko Potterów. Imię otrzymała po babci (matce Harry'ego), zamordowanej przez Voldemorta w obronie syna, oraz po przyjaciółce swoich rodziców, Luny Lovegood. Z wyglądu jest bardzo podobna do swojej matki.