Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Neville Longbottom

środa, 06 lutego 2008

Neville Longbottom

Neville Longbottom (ur. 31 lipca 1980) – fikcyjna postać z cyklu książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Jest strasznym fajtłapą, pewną noc musiałby przespać na korytarzu (bo zapomniał hasła), gdyby nie pomoc Harry'ego, jednak wraz z biegiem wydarzeń robi się coraz bardziej odważny i zdecydowany. Obaj są na tym samym roku i w tym samym domu. Neville'a wychowuje babcia Augusta, gdyż jego rodzice, Alicja i Frank Longbottomowie, postradali zmysły (i nie są w stanie teraz nikogo rozpoznać, nawet syna) na skutek torturowania przez Bellatrix Lestrange. Znajdują się teraz w Szpitalu św. Munga.

Przepowiednia z Departamentu Tajemnic mogła odnosić się też do Neville'a, ale dotyczy Harry'ego, gdyż Lord Voldemort "naznaczył go na równego sobie" (blizna) zgodnie z tą przepowiednią.

W VII tomie Neville przechodzi przemianę. Nie jest już fajtłapą i nieudacznikiem. Cechuje się odwagą, honorem, poświęceniem i zdecydowaniem. Przewodniczy buntowi uczniów przeciwko nowej władzy w Hogwarcie - Carrowsom. Podczas bitwy o Hogwart, kiedy Voldemort nakłada na jego głowę Tiarę Przydziału i podpala ją, Longbottom zrywa Tiarę z głowy, wyciąga z niej Miecz Gryffindora i obcina głowę Nagini, niszcząc przy tym horkruksa i przyczyniając się pośrednio do śmierci Voldemorta.

W epilogu VII części dowiadujemy się, że zostaje nauczycielem zielarstwa w Hogwarcie.

 

Teodora

Teodora (ang. Trevor) to ropucha należąca do Neville'a Longbottoma. Dostał ją od stryja Algie'ego. Ropucha Longbottoma była skora do ucieczek. Kiedy właściciel wypuszczał ją z rąk, chowała się w rożnych niedostępnych miejscach. W czasie podróży do Hogwartu (tom pierwszy) Teodora ginie już na peronie. Znajduje się w czasie przeprawy z Hagridem przez jezioro. Dzięki ropusze Longbottom poznaje najpierw Hermionę, a następnie Rona i Harry'ego.