Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Bellatrix Lestrange

środa, 06 lutego 2008

Bellatrix Lestrange

Bellatrix Lestrange z domu Black – postać fikcyjna, jedna z bohaterek cyklu powieści o Harrym Potterze. Jej imię znaczy "amazonka" lub "kobieta-wojownik". Bellatrix to również gwiazda z gwiazdozbioru Oriona, jedna z jaśniejszych w tej konstelacji, otoczona mgławicą dyfuzyjną. Córka Cygnusa Blacka i Druelli Black (z domu Rosier). Siostra Andromedy Tonks i Narcyzy Malfoy. Żona Rodolphusa Lestrange.

Śmierciożerca, okrutna i gotowa na każde poświęcenie dla swojego pana. Była jedną z niewielu osób, które nie wyparły się Voldemorta. Została skazana na dożywotni pobyt w Azkabanie za doprowadzenie do szaleństwa i utraty zmysłów Alicję i Franka Longbottomów, skąd została jednak wypuszczona razem ze wspólnikami przez dementorów. Lestrange była kuzynką Syriusza Blacka - ojca chrzestnego Harry'ego Pottera.

Z jej ręki zginął Syriusz podczas walki w Departamencie Tajemnic; w przeciwieństwie do swoich wspólników nie została złapana przez Albusa Dumbledore'a - zabrał ją ze sobą uciekający Voldemort.

W 7. tomie Harry'ego Pottera, w Wielkiej Sali Bella próbuje zaatakować Ginny, lecz przerywa jej w tym Molly Weasley. Zaczynają się pojedynkować. Molly uderza ją zaklęciem prosto w pierś. Bellatrix ginie na miejscu. W tym tomie także porywa Harry'ego, Rona i Hermionę do Rezydencji Malfoyów, gdzie okrutnie torturuje Hermionę.

Pozbawiona życia przez Molly Weasley w trakcie bitwy o Hogwart. W czasie bitwy zabija różnież swoją siostrzenicę Nimfadorę Lupin (z domu Tonks).

Niektórzy z was napewno jej nielubią

bo gra w Harrym czarny harakter.

Oto pare foci aktorki (która ją gra):