Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Hagrid

niedziela, 27 stycznia 2008

Hagrid

Rubeus Hagrid (ur. 6 grudnia 1928) - postać fikcyjna z serii Harry Potter autorstwa Joanne Kathleen Rowling.

Hagrid jest strażnikiem kluczy w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, prowadzi zajęcia z opieki nad magicznymi stworzeniami i cieszy się wielkim zaufaniem dyrektora szkoły, profesora Dumbledore, dla którego wykonuje zadania specjalne, wymagające dochowania tajemnicy. Hagrid jest pokaźnej postury, ma czarne oczy, czarne skręcone włosy i brodę, mówi z charakterystycznym akcentem. Jego cechą charakterystyczną jest fascynacja hodowlą niebezpiecznych zwierząt. Pierwszy przyjaciel Harry'ego.

Rolę Hagrida w ekranizacjach wszystkich części gra Robbie Coltrane, a dubbingował go Marek Obertyn; z powodu śmierci polskiego aktora dubbingiem w pozostałych częściach zajmie się Andrzej Blumbfeld.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Hagrid dostarczył małego Harry'ego pod dom Dursleyów na prośbę profesora Dumbledore. Gdy Harry osiągnął wiek, w którym dzieci są przyjmowane do Hogwartu, dostarczył mu informację o przyjęciu, poinformował, że jest czarodziejem i pomógł przygotować się do roku szkolnego. Jednocześnie, Hagrid był odpowiedzialny za przeniesienie kamienia filozoficznego z banku Gringotta do Hogwartu i pomagał przy zabezpieczeniu kamienia w nowym miejscu.

 

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry dowiedział się, że Hagrid był oskarżony o uwolnienie Bazyliszka w czasie, gdy był jeszcze uczniem Hogwartu. Poznał starego przyjaciela Hagrida - pająka Aragoga. Ponieważ Bazyliszek ponownie grasował w Hogwarcie, Gdy Hagrid trafił do więzienia czarodziejów - Azkabanu, Harry nie wierzył, że byłby on zdolny do aż tak nieodpowiedzialnego czynu.

 

Harry Potter i więzień Azkabanu

Hagrid otrzymał posadę nauczycziela opieki nad magicznymi stworzeniami. Podczas jednej z lekcji hipogryf Hagrida - Hardodziob atakuje Draco Malfoya. Ojciec Draco domaga się, aby Hardodziob został stracony jako niebezpieczne stworzenie. Harry i Hermiona ratują Hardodzioba i nie tylko.

 

Harry Potter i Czara Ognia

Hagrid przygotowywał konkurencję Turnieju Trójmagicznego, nagiął regulamin, by pomóc Harry'emu. Nawiązał romans z dyrektorką szkoły Beauxbatons, Olimpią Maxime. Otrzymał od Dumbledore'a kolejne specjalne zadanie.

 

Harry Potter i Zakon Feniksa

Hagrid i Madame Olimpia Maxime próbowali przekonać klan olbrzymów, aby w nadchodzącej wojnie z Voldemortem wsparły stronę Zakonu. Hagrid sprowadził do hogwarckiego lasu swojego olbrzymiego brata, Graupa i zaczął pracę nad cywilizowaniem go.

 

Harry Potter i Książę Półkrwi

Ten rok był w całej karierze Hagrida w Hogwarcie dla niego najgorszy. Jego przyjaciel, gigantycznym pająk, Aragog zdechł. Od tego momentu już nie mógł bezpiecznie wchodzić do Zakazanego Lasu. Ponadto żaden szóstoklasista nie wybrał jego przedmiotu na wartego dalszej nauki. Najgorsze zdarzyło się jednak w czerwcu, kiedy Albus Dumbledore zginął z rąk śmierciożercy Snape'a. Na pogrzebie właśnie Hagrid czuł największy żal.

 

Harry Potter i Insygnia Śmierci

Pomógł w przeniesieniu Harry'ego do Nory. Leciał motorem, którym mu dał Syriusz. Właśnie z nim też leciał prawdziwy Harry. Zostaje też schwytany przez śmierciożerców podczas "Bitwy o Hogwart" i przetrzymywany w Zakazanym Lesie. Na rozkaz Voldemorta miał zanieść pozornie martwe ciało Harr'ego Pottera do Zamku Hogwart.

Ciekawoski:

  • Twardy, brytyjski akcent Hagrida, z charakterystycznym zjadaniem końcówek (zauważalny w oryginalnych książkach i filmach), pochodzi z West Country. J.K. Rowling ten akcent kojarzy się z dzieciństwem.
  • Jego matka ma na imię Frydwulfa, opuściła rodzinę gdy Hagrid miał trzy lata. W piątym tomie, z ust samego Hagrida dowiadujemy się, że już od dawna nie żyje.
  • Jego ojciec (nie olbrzym) zmarł wkrótce po tym, jak Hagdrid trafił do Hogwartu.
  • Ma przyrodniego brata o imieniu Graup, który po raz pierwszy ukazuje się w piątej części serii, Hagrid próbuje go socjalizować.

13:54, bad_angel_99 , Hagrid
Link Dodaj komentarz »