Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Severus Snape

niedziela, 27 stycznia 2008

Severus Snape

Severus Snape (ur. 9 stycznia 1960 r. zm. 1998 r.) - fikcyjna postać wymyślona przez Joanne Rowling na potrzeby jej powieści. Nauczyciel w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, opiekun domu Slytherin.

Snape jest jedną z bardziej tajemniczych postaci w książkowej serii. W Hogwarcie był opiekunem domu Slytherin i wiadomo, że przez lata ubiegał się o posadę nauczyciela obrony przed czarną magią, co udaje mu się dopiero w szóstym tomie (Harry Potter i Książę Półkrwi). Wcześniej uczył sporządzania eliksirów.

Severus Snape mieszkał w dzieciństwie w mugolskim miasteczku przy ulicy Spinner’s End, zaś po drugiej stronie rzeki znajdował się dom Lily Evans - matki Harrego Pottera. Odkąd zauważył, iż Lily jest "magiczna", nie spoczął póki nie opowiedział jej wszystkiego o magicznym świecie – o Hogwarcie, o Ministerstwie Magii itp. Zaprzyjaźnili się jeszcze przed wyjazdem do szkoły. Po jakimś czasie przyjaźń zamieniła się w miłość. Niestety, jednostronną. Snape, nazywany przez Lily Evans "Sev" do końca życia zakochany był w matce znienawidzonego przez podobieństwo do ojca Harrego Pottera. Ten fakt, ukazany dopiero w ostatnim tomie powieści, sprawia, że bunt i wrogie nastawienie tak często zauważalne w jego zachowaniu staja sie częściowo wytłumaczalne.

Nauki w Hogwarcie pobierał wspólnie z jego rówieśnikami, m.in. Syriuszem Blackiem (ojcem chrzestnym Harry’ego), Remusem Lupinem, Peterem Pettigrew, a także Jamesem Potterem (ojcem Harry’ego). Wiadomo także o jego konflikcie z tym ostatnim. Obaj się szczerze nienawidzili – Snape przez wyraźne zaloty Jamesa do Lily Evans, które się zaczęły w trakcie czwartego lub piątego roku nauki, a James, już w pociągu, przed pierwszym rokiem nauki, nie zapałał do niego sympatią. Prawdopodobnie powodem był fakt, iż Potter był Gryfonem, podczas gdy Snape od początku twierdził, że będzie w Slytherinie.

Po ukończeniu szkoły dołączył do grona śmierciożerców. Był świadkiem przepowiedni profesor Sybilli Trelawney. Przekazał wszystko co usłyszał Voldemortowi, lecz dopiero od niego się dowiedział, że przepowiednia może mówić o dziecku Lily Potter. Gdy usłyszał, że jego pan ma zamiar zabić Potterów zaczął błagać o darowanie życia Lily. Gdy nie przyniosło to rezultatu, w rozpaczy skontaktował się z Dumbledore’em. Przekazał swoją prośbę o upewnienie się, że Lily jest bezpieczna. Na pytanie dyrektora, które brzmiało: And what will you give me in return, Severus? (ang. I co mi dasz w zamian, Severusie?), odpowiedział: Anything (ang. Co zechcesz.)

Od jakiegoś czasu przed tym wydarzeniem Potterowie wiedzieli iż w ich otoczeniu jest zdrajca. Aby uniemożliwić mu, oraz Temu, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać wejście do ich domu, uczynili swoim Strażnikiem Tajemnicy Petera Pettigrew. Uznali to za najlepszy wybór. Nikt by go nie szukał, był taki słaby, nic nie znaczący... Oczywiście nie wiedzieli, że to właśnie on był Śmierciożercą i od razu wydał ich miejsce zamieszkania Czarnemu Panu.

Severus Snape jest tytułowym Księciem Półkrwi z książki Harry Potter i Książę Półkrwi – nazwa ta pochodzi od nazwiska matki, czarownicy Eileen Prince (ang. książę), a także faktu, iż ojciec Snape'a, Tobiasz, był mugolem.

Kiedy nauczał w Hogwarcie, nie był lubianym nauczycielem, znany z niesprawiedliwości i brutalnego sarkazmu. Wyraźnie faworyzował Ślizgonów i nie cierpiał Gryffindoru. Czasami bywał nawet podły w stosunku do innych uczniów. Lubił siać grozę, a mogło to być spowodowane tym, że nie zaznał rodzinnego ciepła i miłości. Bał się odrzucenia i wyjawienia swoich słabych punktów, dlatego też opanował sztukę oklumencji i legilimencji, co pozwalało mu zachować tajemniczość. Był skryty i nieprzyjemny, ale też skrywający niezgłębione tajemnice.

Bohater złożył Narcyzie Malfoy Przysięgę Wieczystą, zobowiązującą go do pomocy Draconowi w wypełnieniu niebezpiecznego zadania, które powierzył mu Voldemort (zabicie Dumbledore’a). To właśnie hogwarcki mistrz eliksirów zabił Albusa Dumbledore’a na Wieży Astronomicznej, po czym zbiegł ze śmierciożercami. Dumbledore ufał Snape’owi ponieważ wierzył w jego skruchę i w to, że Severus jest jego człowiekiem. Prawdziwy powód zaufania Albusa do Snape’a wyjaśnia się dopiero w ostatnim tomie cyklu. W VII tomie dowiadujemy się, że Severus zawsze wierny był Dyrektorowi, a zamordował go na jego własną prośbę, faktycznie przyspieszając jego śmierć i zapobiegając czekającemu go cierpieniu, ponieważ Albus Dumbledore był świadomy zbliżającej się śmierci, ponieważ postąpił nierozważnie wkładając na palec pierścień Marvolo Gaunta, na którym spoczywała klątwa. Severus zatrzymał postępujące zaklęcie na jednej ręce, która poczerniała i wyglądała na martwą. Snape pomógł też (na prośbę Dumbledore'a) zdobyć Harry'emu Potterowi Miecz Gryffindora.

Harry Potter i Insygnia Śmierci:

Po objęciu władzy przez Śmierciożerców w Ministerstwie, został dyrektorem Hogwartu.

W ostatnim tomie Voldemort podejrzewa, iż Snape jest właścicielem Czarnej Różdżki (różdżki o wielkiej mocy). Ostatnim jej mistrzem był Albus Dumbledore. Następnym mistrzem może zostać osoba, która pokona poprzedniego mistrza. W związku z tym Czarny Pan uważa, że musi pokonać Severusa, który zabił Dumbledore'a.

Na rozkaz Voldemorta Książę zostaje ugryziony przez Nagini. Umierając, przekazał swoje wspomnienia Harry'emu Potterowi. Ujawniają one, iż Snape był sąsiadem Lily Evans i był w niej zakochany. W Hogwarcie trafili do różnych domów (Lily - Gryffindor, Severus - Slytherin). Z upływem czasu ich przyjaźń zanikała na skutek częstych kłótni (Snape był zazdrosny o Jamesa Pottera, Lily nie podobało się, iż Severus zadaje się z Śmierciożercami).

Okazuje się również, że to właśnie dzięki Snape'owi Lily miała szansę na uratowanie siebie 31 października 1981 roku. Kobieta nie skorzystała z niej jednak, ratując tym samym swojego syna Harry'ego Pottera. Snape obiecał Dumbledore'owi chronić jej dziecko. Severus do końca wierny był dyrektorowi Hogwartu, a jego zabójstwo popełnione przez Snape'a zostało ukartowane. Śmierć Księcia okazała się bezużyteczna- mistrzem Czarnej Różdżki był Draco Malfoy, gdyż to on rozbroił Albusa Dumbledore'a na Wieży Astronomicznej. Draco został zaś z kolei pokonany przez Harry'ego, co było jednoznaczne z przejęciem panowania nad Czarną Różdżką przez młodego czarodzieja. Zabicie Severusa nic nie dało Czarnemu Panu bowiem jego Różdżka za swego pana uznała Harry'ego. Poznając myśli Snape'a Harry dowiaduje się jak wielkim uczuciem darzył Lily znienawidzony przez niego profesor, wyrazem tego było przejęcie przez Severusa używanego przez nią patronusa. Harry zrozumiał również, że gdyby nie pomoc Snape'a nigdy nie zniszczyłby Voldemorta. W epilogu dowiadujemy się, że drugie z dzieci Harry'ego Pottera i Ginny nosi imiona Albus Severus - to drugie dla uczczenia najodważniejszego czarodzieja i człowieka jakiego Harry kiedykolwiek znał.

13:58, bad_angel_99 , Severus Snape
Link Komentarze (1) »