Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Państwo Weasley

niedziela, 27 stycznia 2008

Państwo Weasley

Weasleyowie - fikcyjna rodzina z cyklu o Harrym Potterze. Weasleyowie są czarodziejami czystej krwi, ale przez niektórych postrzegani są jako zdrajcy krwi, ponieważ przejawiają i propagują przyjazny stosunek do mugoli. Miejscem ich zamieszkania jest Nora. W Hogwarcie wszyscy Weasleyowie trafiali do Gryffindoru.

Artur Weasley:

Artur Weasley (ur. 6 lutego, rok nieznany)[1] – prawdopodobnie syn Septymiusza Weasleya i Cedrelli Black. Był ojcem siedmiorga dzieci (Billa, Charliego, Percy'ego, Freda i George'a, Rona i Ginny), które miał z Molly Weasley. Miał brata Billusa Weasleya.

Pracował dla Ministerstwa Magii w Departamencie Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli, a potem został szefem Departamencie Wykrywania i Konfiskaty Fałszywych Zaklęć Obronnych i Środków Ochrony Osobistej. Należał do Zakonu Feniksa. Artur Weasley bardzo interesował się mugolami, ich wynalazkami i kulturą. Kolekcjonował mugolskie przedmioty m.in. baterie, gwoździe.

Pierwszy raz pojawią się w 2. tomie wraz z większością rodziny w czasie lata przed wyjazdem do Hogwartu. Wypytywał wtedy Harry'ego o wynalazki mugoli.

W Harry Potter i Czara Ognia przybywa do domu wujostwa Harry'ego po niego, żeby zabrać go na Mistrzostwa Świata w Quidditchu.

W piątej części przygód został dotkliwie pogryziony przez Voldemorta, który posiadł ciało węża, najprawdopodobniej Nagini, która była jego horkruksem. Trafił potem do Szpitala Świętego Munga na Urazy Magizoologiczne.

W 6. tomie został szefem Biura Wykrywania i Konfiskaty Fałszywych Zaklęć Obronnych i Środków Ochrony Osobistej.

Natomiast w siódmym tomie uczestniczył w transportowaniu Harry'ego do Nory. Walczył w bitwie o Hogwart i był na ślubie i weselu Billa oraz Fleur.

Moly Weasley:

Molly Weasley z domu Prewett (ur. 30 października 1950)[2] – żona Artura Weasleya i matka Rona oraz Charliego, Billa, Percy'ego, Freda, George'a i Ginny. Córka Ignatiusa Prewetta i Lucretii Black, siostra zamordowanych - Gideona i Fabiana Prewettów. Ma rude włosy i brązowe oczy. Harry poznał ją w 1991 roku, przed wyjazdem do Hogwartu, kiedy mu powiedziała, jak się przechodzi na peron 9 i 3/4. Jest o siedem lat starsza od rodziców Harry'ego Pottera. Zajmuje się domem.

Bardzo martwiła się o rodzinę, Harry'ego i Hermionę po Mistrzostwach Świata w Quidditchu w 4. tomie. Przyjechała wraz z Billem na Turniej Trójmagiczny do Hogwartu.

Wraz z mężem należy do Zakonu Feniksa. Bardzo się o wszystkich troszczy, ciągle boi się, że ktoś z jej rodziny umrze. Harry'ego kocha jak własnego syna. Na początku 5 części przygód, przy Grimmauld Place 12 spotkała bogina (upiór przybierający kształt tego, czego się najbardziej boi osoba, która go spotkała), który zamieniał się kolejno w: martwego Artura Weasleya, martwego Rona Weasleya, martwego Percy'ego Weasleya, martwych bliźniaków Freda i George'a Weasleyów, martwego Billa Weasleya, martwego Charliego Weasleya, martwą Ginny Weasley i martwego Harry'ego Pottera.

W książce Harry Potter i Książę Półkrwi, kiedy jej syn Bill miał ożenić się z Fleur Delacour była temu niechętna i zapraszała ciągle Nimfadorę Tonks pocieszając ją, ponieważ ta była zakochana w Remusie Lupinie. Natomiast cała rodzina była przekonana, że chce by ta zajęła miejsce Fleur.

W siódmym tomie szykowała ślub i wesele Billa oraz Fleur. Pomagali jej w tym Harry, Hermiona i rodzina. W bitwie o Hogwart zabiła Bellatrix Lestrange. Na urodziny Harry'ego uszykowała tort w kształcie złotego znicza i podarowała mu zegarek.

Oto ich pare dzieci (rudzielców)

 na krześle - Ginni, po jej lewej stronie - Ron

i Fred i George (a który jest który kto niewiem)

A oto cała rodzinka w komplecie :)