Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Syriusz Black

niedziela, 27 stycznia 2008

Syriusz, CD. 

 

Wzmianki:

Choć Syriusz pojawia się dopiero w trzecim tomie serii, już w pierwszym zostaje wspomniany przez Hagrida. Motor, na którym Hagrid przywiózł Harry'ego z Doliny Godryka na Privet Drive był własnością Syriusza. Ciekawe jest to, że choć Polkowski zapewniał, że nie tłumaczy nazwisk, w pierwszej części jest napisane "pożyczyłem go od Syriusza Czarnego"

Jego śmierć ma spory wpływ na Harry'ego, który pośrednio przez swoją złą decyzję traci jedyną osobę, którą traktował jak rodzinę. W ostatnich rozdziałach piątego tomu jest on niezwykle przygnębiony, jednak już na początku szóstego mówi Dumbledore'owi, że Syriusz prawdopodobnie nie chciałby, żeby się zamartwiał i przechodzi nad jego śmiercią do porządku dziennego.

W siódmym tomie Harry znowu wielokrotnie wspomina Syriusza. Duże znaczenie ma dwustronne lusterko, które od niego dostał w piątym tomie. Harry przebywa też Grimmauld Place 12 i zwiedza jego pokój, obklejony szkarłatno – złotymi flagami z godłem Gryffindoru, mugolskimi plakatami motocykli, młodych dziewczyn w bikini i magicznym zdjęciem z przyjaciółmi. We wspomnieniach przekazanych mu tuż przed śmiercią przez Snape'a, Harry widzi jedenastoletniego Syriusza i Jamesa w pociągu do Hogwartu. Ponadto Syriusz jest, razem z Remusem Lupinem, Lily Potter i Jamesem Potterem, jedną ze zjaw wezwanych dzięki Resurrection Stone.

Drzewo genealogiczne rodu Blacków na:

http://www.hp-lexicon.org/wizards/blackfamilytree.html

13:44, bad_angel_99 , Syriusz Black
Link Komentarze (2) »

Syriusz Black

Syriusz Black (ang. Sirius Black) (ur. 1960 - zm. w czerwcu 1996) - fikcyjna postać występująca w serii książek J. K. Rowling o Harrym Potterze.

Odtwórcą roli Syriusza w ekranizacjach powieści jest Gary Oldman, nastoletniego Blacka gra w Harrym Potterze i Zakonie Feniksa James Walters.

Dzieciństwo:

Syriusz urodził się w 1960 roku w rodzinie Blacków - arystokratycznym rodzie czystej krwi czarodziejów, którego korzenie sięgały średniowiecza. Jego rodzicami byli Orion Black i Walburga Black (kuzyni drugiego stopnia). Miał młodszego brata, Regulusa. Wychowywał się na Grimmauld Place 12 w Londynie.

Jego rodzina wierzyła, że czarodzieje czystej krwi są lepsi od tych z mugolskich rodzin. Za małżeństwo z mugolakiem jego kuzynka, Andromeda Tonks (matka Nimfadory Tonks), została wydziedziczona. Jej siostry, również kuzynki Syriusza, to Narcyza Malfoy, żona Lucjusza Malfoya i Bellatrix Lestrange. Śmierciożercą był też jego brat. W wieku 16 lat, Syriusz uciekł z domu, odrzucając rasistowskie poglądy rodziny. Byt zapewnił mu jego wujek Alphard, który zostawił mu w spadku własny majątek,.

Naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart rozpoczął w 1971 roku, trafił do Gryffindoru i był jednym z najzdolniejszych uczniów na swoim roku. Był jednym z twórców Mapy Huncwotów i już w wieku piętnastu lat wraz ze swoimi przyjaciółmi, Jamesem Potterem i Peterem Pettigrew został niezarejestrowanym animagiem, aby móc towarzyszyć w czasie pełni cierpiącemu na likantropię Remusowi Lupinowi. Przybierał formę dużego, czarnego psa. Stąd wziął się jego szkolny przydomek, Łapa (ang. Padfoot, od słów pad - włóczyć się oraz foot - stopa, noga).

Syriusz był niezwykle przystojnym nastolatkiem], miał szare oczy i czarne włosy.

Uwięzienie i ucieczka:

Syriusz i James byli określani jako nierozłączni za czasów Hogwartu i po ukończeniu szkoły pozostali bliskimi przyjaciółmi. Syriusz był świadkiem na ślubie Jamesa i Lily i ojcem chrzestnym ich syna, Harry'ego. Kiedy stało się jasne, że Lord Voldemort czyha na życie Potterów, rodzina postanowiła skryć się pod zaklęciem Fideliusa, zaś Black miał zostać ich Strażnikiem Tajemnicy. Podejrzewając, że w ich bliskim otoczeniu jest zdrajca, Syriusz namówił Potterów, by, nikomu o tym nie mówiąc, uczynili Strażnikiem Petera Pettigrew zamiast niego, co miało zapewnić im podwójne bezpieczeństwo. Tydzień po rzuceniu zaklęcia Peter zdradził Potterów, a Syriusz został posądzony o współpracę z Voldemortem. Postanowił odszukać Petera. Następnego dnia doszło do starcia między nimi na mugolskiej ulicy. Próbując się ratować, Pettigrew zabił zaklęciem dwunastu mugoli i upozorował swoją śmierć tak, że wszystko wskazywało na to, że było to dzieło Syriusza. Po zebraniu zeznań, naocznym świadkom wymazano to zdarzenie z pamięci, a Barty Crouch bez procesu osadził Syriusza w Azkabanie na dożywocie.

Po dwunastu latach Syriusz, jako jeden z niewielu więźniów, wciąż pozostawał przy zdrowych zmysłach, gdyż, jak potem powiedział, jego niewinność była tak nieprzyjemną myślą, że dementorzy nie mogli mu jej zabrać i dzięki niej pamiętał, kim jest. Wizytujący Azkaban Minister Magii, Korneliusz Knot, powiedział, że wyglądał tylko na znudzonego i poprosił go o gazetę, żeby mógł sobie rozwiązać krzyżówkę. Na umieszczonym w niej zdjęciu rozpoznał Pettigrew w jego animagicznej formie szczura i uciekł z Azkabanu jako pies. Przez rok Syriusz pod postacią psa ukrywał się przed ścigającymi go dementorami i próbował dotrzeć do Hogwartu, aby zabić Petera i uchronić przed nim Harry'ego. Chociaż dwukrotnie udało mu się dostać do zamku, w tym raz do odpowiedniego dormitorium, przez kilka miesięcy Pettigrew pozostawał nieuchwytny i znowu upozorował swoją śmierć. Do konfrontacji doszło dopiero niemal rok po ucieczce Syriusza, we Wrzeszczącej Chacie, w obecności Harry'ego Pottera, Rona Weasleya, Hermiony Granger i Remusa Lupina, których Black przekonał o swojej niewinności. Severus Snape, który również tego wieczora dotarł do Wrzeszczącej Chaty, nie był świadkiem rozmowy z Pettigrew, gdyż został oszołomiony przez Harry'ego, Rona i Hermionę podczas próby pojmania Blacka i Lupina bez udzielenia im możliwości opowiedzenia swojej historii. Choć Syriusz i Lupin byli zdeterminowani co do zabicia Pettigrew, Harry okazał mu litość i kazał zaprowadzić do zamku, żeby oddać go dementorom, dzięki czemu Syriusz mógłby zostać uniewinniony. Niefortunnie jednak wydarzenia te miały miejsce podczas pełni. Lupin, skuty z Pettigrew, przemienił się w wilkołaka, przez co Pettigrew uciekł, a Syriusz został pojmany. Harry i Hermiona pomogli mu uciec na hipogryfie, Hardodziobie, jednakże Black musiał nadal pozostawać w ukryciu.

Oststnie lata życia:

Przez kolejny rok jego życia, aż do odrodzenia Voldemorta, Syriusz pozostawał na wolności, prowadząc korespondencję z Harrym i udzielając mu rad. Po reaktywacji Zakonu Feniksa zaoferował na siedzibę główną dom przy Grimmauld Place 12, który po śmierci jego matki znalazł się w jego posiadaniu. Podejrzewając, że Pettigrew opowiedział o jego animagii Voldemortowi, nie mógł już wychodzić z domu pod postacią psa i został zmuszony do pozostawania w ukryciu i bezczynności. Stał się zgorzkniały i sfrustrowany, prawdopodobnie sięgał po alkohol. Kiedy dowiedział się, że Harry z przyjaciółmi udał się do Departamentu Tajemnic, wprost w pułapkę śmierciożerców, natychmiast wyruszył na ratunek. W Sali Śmierci stoczył pojedynek ze swoją kuzynką, Bellatrix Lestrange, który przegrał i choć samo zaklęcie, które go trafiło, nie było śmiertelne, wpadł przez nie za zawieszoną na starożytnym, kamiennym łuku zasłonę, co było powodem jego śmierci.

CDN.