Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Harry Potter i Zakon feniksa

sobota, 24 listopada 2007

Harry Potter

i Zakon Feniksa

 

Fabuła: 

Książka zaczyna się podobnie od poprzednich części, w domu wujostwa Harry'ego. W tym roku Harry ma rozpocząć piąty rok nauki w Hogwarcie. Tytułowy Zakon Feniksa ma za zadanie przeciwdziałanie czarnoksiężnikowi Voldemortowi. Zakon został założony przez dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore’a.

Na początku książki, gdy idzie ze swoim kuzynem przez park atakują go dementorzy. Młody czarodziej poskramia zjawy zaklęciem Patronusa. Jego Patronus przyjmuje postać jelenia. Tego zaklęcia nauczył go profesor Lupin w 3 klasie w Hogwarcie. Niestety dostaje list z Ministerstwa Magii, że może on zostać wydalony ze szkoły. Prawie wcale nie dostawał listów, tylko czasami przychodziły w takim stylu: "Na razie nie mogę Ci nic powiedzieć, bądź cierpliwy, nie rób nic głupiego". Harry czuł się oddalony od świata czarodziejów.

Lecz pewnego dnia zostaje zabrany z domu przez tak zwaną "straż przednią", gdy wujostwo Harry'ego wyszło, do domu Syriusza - kwatery głównej Zakonu Feniksa. Przed rozpoczęciem roku czeka go przesłuchanie na temat użycia przez Harry'ego zaklęcia Patronusa. To przesłuchanie zakończyło się pomyślnie dla Harry'ego, gdyż jako jego obrońca przyszedł mu z pomocą dyrektor szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. W tym roku Ministerstwo Magii przysyła Dolores Umbridge na stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią, która potem została Wielkim Inkwizytorem Hogwartu, a przez krótki czas zastępowała Albusa Dumbledore'a na stanowisku dyrektora szkoły. Umbridge wyżywa się na Harrym za rzeczy, które nie są godne uwagi. Harry z Fredem i Georgem Weasleyem zostaną wyrzuceni z drużyny Quidditcha, za to, że pobili Dracona Malfoya. W tym tomie Harry będzie się po raz pierwszy całował. Jego dziewczyną będzie Cho Chang, z którą szybko się rozstanie, pokłócą się o Cedrika Diggory'ego. Cho podobała się Harry'emu od 3 klasy w Hogwarcie, zobaczył ją po raz pierwszy na meczu Quidditcha. Syriusz zostanie zabity przez Bellatrix Lestrange. Ministerstwo Magii nie wierzy chłopcu ani Dumbledorowi, że Voldemort powrócił, oskarża ich o kłamstwo i szaleństwo. Przepowiednia: