Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


sobota, 24 listopada 2007

Harry Potter

i Insygnia Śmierci

Premiera:

16 lipca 2007 zdjęcia wszystkich stron powieści zostały anonimowo umieszczone w Internecie. Niektóre strony były rozmazane, jednak zakończenie książki zdradzające najważniejsze aspekty fabuły było w pełni czytelne. Autentyczność zdjęć nie została prędko potwierdzona, jednak uważana była za wysoko prawdopodobną. Recenzje książki w The Baltimore Sun i The New York Times potwierdzają przeciek dużej części fabuły, którego autentyczność została następnie potwierdzona przez NYT[.

Sklep wysyłkowy DeepDiscount.com omyłkowo wysłał kilka egzemplarzy książki do czytelników na tydzień przed premierą. Dystrybutor sklepu, Levy Home Entertainment, został pozwany do sądu przez wydawnictwo Scholastic za "poważne błędy w dystrybucji. Wydawnictwo podało do wiadomości, że mimo wyraźnie podanej daty premiery dostarczono około 1 200 książek.

Na ochronę siódmej części książki wydano ponad 10 milionów funtów. Zainwestowano między innymi w uzbrojonych ochroniarzy z psami, satelitarny system namierzania, cyfrowe zabezpieczenia dla palet z książkami i wiele umów prawnych. Autorka książki, J.K. Rowling wyraziła swój smutek związany z umieszczaniem fragmentów fabuły we wstępnych recenzjach w gazetach, podkreślając fakt, że zmniejsza się przez to przyjemność z samodzielnego odkrywania fabuły

Polska premiera planowana jest na północ z 25 na 26 stycznia 2008 roku.

Tytuł:

J.K. Rowling wiedząc, że zrozumienie tytułu jest niemożliwe bez przeczytania książki, nadała jej drugi tytuł, który ma zostać przetłumaczony na języki nieanglojęzyczne: Harry Potter and the Relics of Death. Po polsku oznacza on Harry Potter i Relikwie lub Relikty Śmierci. Ponieważ słowo relikwie jest wspólnym znaczeniem słów hallows i relics, tytuł siódmego tomu miał ostatecznie brzmieć Harry Potter i Śmiertelne Relikwie. Tłumacz nie wykluczył jednak, że tytuł tłumaczenia może ulec zmianie przed wydaniem książki w Polsce.

Jeszcze przed premierą 7 tomu polski tłumacz proponował 3 robocze tytuły: Harry Potter i Śmiertelne Regalia, ...Śmiertelne Relikwie lub ...Zabójcze Relikwie.

Pod koniec października wydawnictwo Media Rodzina zorganizowało sondę internetową, aby czytelnicy wybrali jeden z trzech tytułów proponowanych przez tłumacza cyklu Andrzeja Polkowskiego: Harry Potter i Relikwie Śmierci, ...Insygnia Śmierci i ...Talizmany Śmierci. 22 listopada 2007 ogłoszono ostateczny tytuł powieści, który będzie brzmieć Harry Potter i Insygnia Śmierci.

Harry Potter

Książę Półkrwi

Fabuła:

Obejmuje szósty rok nauki w Hogwarcie - szkole czarodziejów gdzie Harry Potter wraz z dwójką swoich przyjaciół - Ronem i Hermioną rozwiązują liczne zagadki. W ostatnim z wydanych tomów autorka nie stawia po raz kolejny głównego bohatera z jego największym wrogiem - Voldemortem - do walki. Jednak akcja jest bardzo napięta. Śmierciożercy (poplecznicy Voldemorta) zabijają czarodziejskie rodziny, które nie decydują się przejść na Ciemną Stronę.

W tej części poznajemy wiele postaci, które nie ukazały się w poprzednich książkach z tej serii, m.in. nowego nauczyciela w Hogwarcie Horacy'ego Slughorna, nowego ministra magii Rufusa Scrimgeoura czy też kilku uczniów szkoły, którzy w pozostałych tomach zostali tylko wymienieni z nazwiska. Dowiemy się też wielu rzeczy o przeszłości Voldemorta i odkryjemy jedną z jego największych tajemnic, tajemnicę nieśmiertelności. Dowiemy się też, kto jest wybranką serca Harry'ego.

Harry Potter

i Zakon Feniksa

 

Fabuła: 

Książka zaczyna się podobnie od poprzednich części, w domu wujostwa Harry'ego. W tym roku Harry ma rozpocząć piąty rok nauki w Hogwarcie. Tytułowy Zakon Feniksa ma za zadanie przeciwdziałanie czarnoksiężnikowi Voldemortowi. Zakon został założony przez dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore’a.

Na początku książki, gdy idzie ze swoim kuzynem przez park atakują go dementorzy. Młody czarodziej poskramia zjawy zaklęciem Patronusa. Jego Patronus przyjmuje postać jelenia. Tego zaklęcia nauczył go profesor Lupin w 3 klasie w Hogwarcie. Niestety dostaje list z Ministerstwa Magii, że może on zostać wydalony ze szkoły. Prawie wcale nie dostawał listów, tylko czasami przychodziły w takim stylu: "Na razie nie mogę Ci nic powiedzieć, bądź cierpliwy, nie rób nic głupiego". Harry czuł się oddalony od świata czarodziejów.

Lecz pewnego dnia zostaje zabrany z domu przez tak zwaną "straż przednią", gdy wujostwo Harry'ego wyszło, do domu Syriusza - kwatery głównej Zakonu Feniksa. Przed rozpoczęciem roku czeka go przesłuchanie na temat użycia przez Harry'ego zaklęcia Patronusa. To przesłuchanie zakończyło się pomyślnie dla Harry'ego, gdyż jako jego obrońca przyszedł mu z pomocą dyrektor szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. W tym roku Ministerstwo Magii przysyła Dolores Umbridge na stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią, która potem została Wielkim Inkwizytorem Hogwartu, a przez krótki czas zastępowała Albusa Dumbledore'a na stanowisku dyrektora szkoły. Umbridge wyżywa się na Harrym za rzeczy, które nie są godne uwagi. Harry z Fredem i Georgem Weasleyem zostaną wyrzuceni z drużyny Quidditcha, za to, że pobili Dracona Malfoya. W tym tomie Harry będzie się po raz pierwszy całował. Jego dziewczyną będzie Cho Chang, z którą szybko się rozstanie, pokłócą się o Cedrika Diggory'ego. Cho podobała się Harry'emu od 3 klasy w Hogwarcie, zobaczył ją po raz pierwszy na meczu Quidditcha. Syriusz zostanie zabity przez Bellatrix Lestrange. Ministerstwo Magii nie wierzy chłopcu ani Dumbledorowi, że Voldemort powrócił, oskarża ich o kłamstwo i szaleństwo. Przepowiednia:

Harry Potter

i Czara Ognia

 

Fabuła:

 Harry, męczony tajemniczymi koszmarami, spędza wakacje u rodziny Weasleyów, z nimi też wyrusza na mistrzostwa świata w quidditchu. Czarodzieje, aby nie wzbudzać zainteresowania mugoli, podróżują za pomocą świstoklików, zwykłych przedmiotów, ale zaczarowanych, by dotknięcie ich umożliwiało natychmiastowy przeskok do określonego miejsca. Rozgrywki zaburza jednak przemarsz śmierciożerców, zamaskowanych popleczników Voldemorta, którzy chcieli pokazac ilu ich jeszcze zostało. Przestraszyli sie jednak mrocznego znaku.

Gdy dla Harry’ego i jego przyjaciół, Hermiony Granger i Rona Weasleya, zaczyna się czwarty rok nauki w Hogwarcie, szkoła staje się gospodarzem Turnieju Trójmagicznego, w którym udział mają brać uczniowie trzech europejskich szkół magii: Hogwartu, Beauxbatons i Durmstrangu. Uczniowie, którzy chcą reprezentować swoją szkołę w turnieju, muszą mieć ukończone siedemnaście lat i wrzucić kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem do tytułowej Czary Ognia.

Nowym nauczycielem obrony przed czarną magią okazuje się Szalonooki Moody, eksauror i długoletni przyjaciel Dumbledore’a. Choć jest dziwny i porywczy, odnosi się do Harry’ego z sympatią i wzbudza zaufanie. Prezentuje na zajęciach Zaklęcia Niewybaczalne: Imperius, pozbawiające ofiarę woli, Cruciatus, którym byli torturowani m.in. państwo Longbottom, rodzice Neville’a, oraz Avada kedavra, którym Voldemort zabił m.in. rodziców Harry’ego i które doprowadziło do jego upadku.

W turnieju szkołę Beauxbatons ma reprezentować piękna Fleur Delacour, Durmstrang – mistrz quiditcha Wiktor Krum, a Hogwart – prefekt domu Hufflepuff, Cedric Diggory. Czara wyłania jeszcze jednego reprezentanta Hogwartu: Harry’ego. Choć jest to sprzeczne z regulaminem i Harry nie jest jeszcze gotowy do zmagania się z zadaniami, zostaje on dopuszczony do udziału, co wywołuje powszechną zazdrość, a co sam Harry, który nie zgłaszał swojego uczestnictwa, przyjmuje z przerażeniem.Co gorsza, jego przyjaciel Ron, odwraca się od niego gdy tylko czara wyrzuciła jego nazwisko...

Pierwsze zadanie

Jeszcze przed pierwszym zadaniem Harry dowiaduje się, że może liczyć na pomoc nauczycieli, którym zależy, by wygrał przedstawiciel ich szkoły: Hagrid po kryjomu pokazuje mu, na czym będzie polegało pierwsze zadanie, a Szalonooki Moody podpowiada mu rozwiązanie. W podobny sposób dowiadują się reprezentanci innych szkół, Cedric dowiaduje się od Harry’ego. Harry’emu udaje się przeżyć walkę ze smokiem i zdobyć złote jajo zawierające wskazówkę do następnego zadania.

Gdy zbliża się szczególnie uroczysty Bal Bożonarodzeniowy, Harry próbuje zaprosić Cho Chang, która jednak wcześniej zgodziła się pójść z Cedrikiem. Ostatecznie Harry i Ron zapraszają siostry Patil. Hermiona zjawia się z Wiktorem Krumem. Ron, choć wcześniej był wielkim fanem Kruma, nie kryje oburzenia, oskarżając Hermionę o bratanie się z wrogiem i oskarża ją o udzielanie informacji bułgarowi o Harrym

Drugie zadanie

Rozwiązanie zagadki złotego jaja podpowiada Harry’emu Cedric, odwdzięczając się tym samym za podpowiedź o smokach. Aby wytłumić przeraźliwy jazgot wydobywający się przy otwieraniu jaja, należy je otworzyć pod wodą. Wiedząc, że drugie zadanie będzie wymagało umiejętności długotrwałego przebywania pod wodą, Harry z pomocą Zgredka zdobywa skrzeloziele. Drugie zadanie polega na uratowaniu przed trytonami mieszkającymi na dnie hogwarckiego jeziora bliskiej osoby. Harry, widząc pod wodą zarówno Rona jak i Hermionę, próbuje ratować oboje. Hermionę ratuje jednak Krum, a Harry, widząc, że Fleur nie nadpływa, ratuje zarówno Rona jak i młodszą siostrę Fleur, czym, mimo gorszego wyniku czasowego niż Krum, zdobywa więcej punktów.

Trzecie zadanie

Trzecie i ostatnie zadanie polega na znalezieniu pucharu trójmagicznego w wypełnionym pułapkami labiryncie. Harry trafia do pucharu jednocześnie z Cedrikiem i decydują się podzielić wygraną. Okazuje się, że puchar jest pułapką: świstoklikiem, przenoszącym na cmentarzysko, na którym czeka Glizdogon i Voldemort w małym, zdeformowanym ciele, które Harry widział w swoich koszmarach. Glizdogon na rozkaz Voldemorta zabija Cedrica i pobiera krew Harry’ego, z której przygotowuje wywar umożliwiający Voldemortowi powrót do pełni sił.

Pojedynek z Voldemortem

Harry, pośród wezwanych śmierciożerców, rozpoznaje między innymi Lucjusza Malfoya, ojca Dracona. Voldemort wyzywa Harry’ego na pojedynek. Ponieważ różdżki Harry’ego i Voldemorta mają ten sam rdzeń (pióro feniksa należącego do Dumbledore’a), nie mogą być wykorzystane do walki przeciwko sobie, a z różdżki Voldemorta wydobywają się zjawy jego ostatnich ofiar. Zjawy (w tym rodzice Harry’ego i Cedric) pomagają Harry’emu uciec.

Po powrocie na teren Hogwartu, Harry opisuje Szalonookiemu co się wydarzyło i dowiaduje się, że nowy nauczyciel nie jest tym za kogo się podaje, tylko śmierciożercą podszywającym się za aurora. Powstrzymany przez Dumbledore’a i Snape’a śmierciożerca – Barty Crouch Jr. – wyjawia w jaki sposób uciekł z Azkabanu i jak posługiwał się niewybaczalnymi zaklęciami, by ukryć swoją tożsamość i doprowadzić do powrotu Czarnego Pana.

Ministerstwo Magii nie przyjmuje zeznania Harry’ego o powrocie Voldemorta, a oficjalna prasa ogłasza go kłamcą. Dumbledore tymczasem zbiera grupę zaufanych ludzi i przygotowuje ich do zbliżającej się wojny.

Harry Potter

i Więzień Azkabanu

 

Fabuła: 

Harry ucieka od Dursleyów Błędnym Rycerzem i dowiaduje się, że świat czarodziejów zaabsorbowany jest wiadomością o ucieczce z Azkabanu, więzienia czarodziejów, mordercy i domniemanego sługi Voldemorta, Syriusza Blacka. Okazuje się, że Syriusz szuka Harry’ego i że był bezpośrednio związany z atakiem, w którym zginęli jego rodzice. Harry, z pomocą przyjaciół, odkrywa, że prawda nie jest do końca taka, jak się wszystkim wydaje i umożliwia Syriuszowi ucieczkę. Jednocześnie ucieka prawdziwy winowajca.

 
1 , 2 , 3