Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


niedziela, 27 stycznia 2008

Państwo Weasley

Weasleyowie - fikcyjna rodzina z cyklu o Harrym Potterze. Weasleyowie są czarodziejami czystej krwi, ale przez niektórych postrzegani są jako zdrajcy krwi, ponieważ przejawiają i propagują przyjazny stosunek do mugoli. Miejscem ich zamieszkania jest Nora. W Hogwarcie wszyscy Weasleyowie trafiali do Gryffindoru.

Artur Weasley:

Artur Weasley (ur. 6 lutego, rok nieznany)[1] – prawdopodobnie syn Septymiusza Weasleya i Cedrelli Black. Był ojcem siedmiorga dzieci (Billa, Charliego, Percy'ego, Freda i George'a, Rona i Ginny), które miał z Molly Weasley. Miał brata Billusa Weasleya.

Pracował dla Ministerstwa Magii w Departamencie Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli, a potem został szefem Departamencie Wykrywania i Konfiskaty Fałszywych Zaklęć Obronnych i Środków Ochrony Osobistej. Należał do Zakonu Feniksa. Artur Weasley bardzo interesował się mugolami, ich wynalazkami i kulturą. Kolekcjonował mugolskie przedmioty m.in. baterie, gwoździe.

Pierwszy raz pojawią się w 2. tomie wraz z większością rodziny w czasie lata przed wyjazdem do Hogwartu. Wypytywał wtedy Harry'ego o wynalazki mugoli.

W Harry Potter i Czara Ognia przybywa do domu wujostwa Harry'ego po niego, żeby zabrać go na Mistrzostwa Świata w Quidditchu.

W piątej części przygód został dotkliwie pogryziony przez Voldemorta, który posiadł ciało węża, najprawdopodobniej Nagini, która była jego horkruksem. Trafił potem do Szpitala Świętego Munga na Urazy Magizoologiczne.

W 6. tomie został szefem Biura Wykrywania i Konfiskaty Fałszywych Zaklęć Obronnych i Środków Ochrony Osobistej.

Natomiast w siódmym tomie uczestniczył w transportowaniu Harry'ego do Nory. Walczył w bitwie o Hogwart i był na ślubie i weselu Billa oraz Fleur.

Moly Weasley:

Molly Weasley z domu Prewett (ur. 30 października 1950)[2] – żona Artura Weasleya i matka Rona oraz Charliego, Billa, Percy'ego, Freda, George'a i Ginny. Córka Ignatiusa Prewetta i Lucretii Black, siostra zamordowanych - Gideona i Fabiana Prewettów. Ma rude włosy i brązowe oczy. Harry poznał ją w 1991 roku, przed wyjazdem do Hogwartu, kiedy mu powiedziała, jak się przechodzi na peron 9 i 3/4. Jest o siedem lat starsza od rodziców Harry'ego Pottera. Zajmuje się domem.

Bardzo martwiła się o rodzinę, Harry'ego i Hermionę po Mistrzostwach Świata w Quidditchu w 4. tomie. Przyjechała wraz z Billem na Turniej Trójmagiczny do Hogwartu.

Wraz z mężem należy do Zakonu Feniksa. Bardzo się o wszystkich troszczy, ciągle boi się, że ktoś z jej rodziny umrze. Harry'ego kocha jak własnego syna. Na początku 5 części przygód, przy Grimmauld Place 12 spotkała bogina (upiór przybierający kształt tego, czego się najbardziej boi osoba, która go spotkała), który zamieniał się kolejno w: martwego Artura Weasleya, martwego Rona Weasleya, martwego Percy'ego Weasleya, martwych bliźniaków Freda i George'a Weasleyów, martwego Billa Weasleya, martwego Charliego Weasleya, martwą Ginny Weasley i martwego Harry'ego Pottera.

W książce Harry Potter i Książę Półkrwi, kiedy jej syn Bill miał ożenić się z Fleur Delacour była temu niechętna i zapraszała ciągle Nimfadorę Tonks pocieszając ją, ponieważ ta była zakochana w Remusie Lupinie. Natomiast cała rodzina była przekonana, że chce by ta zajęła miejsce Fleur.

W siódmym tomie szykowała ślub i wesele Billa oraz Fleur. Pomagali jej w tym Harry, Hermiona i rodzina. W bitwie o Hogwart zabiła Bellatrix Lestrange. Na urodziny Harry'ego uszykowała tort w kształcie złotego znicza i podarowała mu zegarek.

Oto ich pare dzieci (rudzielców)

 na krześle - Ginni, po jej lewej stronie - Ron

i Fred i George (a który jest który kto niewiem)

A oto cała rodzinka w komplecie :)

Filch:

Argus Filch – fikcyjna postać z książek Joanne Kathleen Rowling o Harrym Potterze.

Jest woźnym w Hogwarcie. Ma ukochaną kotkę Panią Norris, która pomaga mu w śledzeniu uczniów, którzy coś przeskrobali. Filch nauczył kotkę, żeby chodziła za Hagridem, gdy ten jest w szkole. Jest charłakiem i nienawidzi wszystkich uczniów, zapewne z zazdrości. W drugim tomie stara się zdać korespondencyjny kurs czarodziejstwa, Wmigurok, i wstydzi się do tego przyznać. Od początku dyrektorstwa Dumbledore'a stara się go przekonać, aby powrócił do tradycyjnych sposobów karania uczniów (np. wieszania ich za ręce pod sufitem). Zna wiele tajemnych przejść w Hogwarcie, ale więcej odkryli Huncwoci.

Harry Potter był tylko raz w jego pokoju. Filch złapał go jak miał błoto na butach i Harry nieświadomy roznosił je po Hogwarcie. Duch Gryffindoru uratował Harry'ego, kazał Irytkowi przewrócić szafę w Izbie Pamięci. Najczęściej karał w dawnych czasach Huncwotów, a potem Freda i George'a.

W 7. tomie nadzorował ewakuację szkoły wraz z Poppy Pomfrey.

14:06, bad_angel_99 , Filch
Link Dodaj komentarz »

Severus Snape

Severus Snape (ur. 9 stycznia 1960 r. zm. 1998 r.) - fikcyjna postać wymyślona przez Joanne Rowling na potrzeby jej powieści. Nauczyciel w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, opiekun domu Slytherin.

Snape jest jedną z bardziej tajemniczych postaci w książkowej serii. W Hogwarcie był opiekunem domu Slytherin i wiadomo, że przez lata ubiegał się o posadę nauczyciela obrony przed czarną magią, co udaje mu się dopiero w szóstym tomie (Harry Potter i Książę Półkrwi). Wcześniej uczył sporządzania eliksirów.

Severus Snape mieszkał w dzieciństwie w mugolskim miasteczku przy ulicy Spinner’s End, zaś po drugiej stronie rzeki znajdował się dom Lily Evans - matki Harrego Pottera. Odkąd zauważył, iż Lily jest "magiczna", nie spoczął póki nie opowiedział jej wszystkiego o magicznym świecie – o Hogwarcie, o Ministerstwie Magii itp. Zaprzyjaźnili się jeszcze przed wyjazdem do szkoły. Po jakimś czasie przyjaźń zamieniła się w miłość. Niestety, jednostronną. Snape, nazywany przez Lily Evans "Sev" do końca życia zakochany był w matce znienawidzonego przez podobieństwo do ojca Harrego Pottera. Ten fakt, ukazany dopiero w ostatnim tomie powieści, sprawia, że bunt i wrogie nastawienie tak często zauważalne w jego zachowaniu staja sie częściowo wytłumaczalne.

Nauki w Hogwarcie pobierał wspólnie z jego rówieśnikami, m.in. Syriuszem Blackiem (ojcem chrzestnym Harry’ego), Remusem Lupinem, Peterem Pettigrew, a także Jamesem Potterem (ojcem Harry’ego). Wiadomo także o jego konflikcie z tym ostatnim. Obaj się szczerze nienawidzili – Snape przez wyraźne zaloty Jamesa do Lily Evans, które się zaczęły w trakcie czwartego lub piątego roku nauki, a James, już w pociągu, przed pierwszym rokiem nauki, nie zapałał do niego sympatią. Prawdopodobnie powodem był fakt, iż Potter był Gryfonem, podczas gdy Snape od początku twierdził, że będzie w Slytherinie.

Po ukończeniu szkoły dołączył do grona śmierciożerców. Był świadkiem przepowiedni profesor Sybilli Trelawney. Przekazał wszystko co usłyszał Voldemortowi, lecz dopiero od niego się dowiedział, że przepowiednia może mówić o dziecku Lily Potter. Gdy usłyszał, że jego pan ma zamiar zabić Potterów zaczął błagać o darowanie życia Lily. Gdy nie przyniosło to rezultatu, w rozpaczy skontaktował się z Dumbledore’em. Przekazał swoją prośbę o upewnienie się, że Lily jest bezpieczna. Na pytanie dyrektora, które brzmiało: And what will you give me in return, Severus? (ang. I co mi dasz w zamian, Severusie?), odpowiedział: Anything (ang. Co zechcesz.)

Od jakiegoś czasu przed tym wydarzeniem Potterowie wiedzieli iż w ich otoczeniu jest zdrajca. Aby uniemożliwić mu, oraz Temu, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać wejście do ich domu, uczynili swoim Strażnikiem Tajemnicy Petera Pettigrew. Uznali to za najlepszy wybór. Nikt by go nie szukał, był taki słaby, nic nie znaczący... Oczywiście nie wiedzieli, że to właśnie on był Śmierciożercą i od razu wydał ich miejsce zamieszkania Czarnemu Panu.

Severus Snape jest tytułowym Księciem Półkrwi z książki Harry Potter i Książę Półkrwi – nazwa ta pochodzi od nazwiska matki, czarownicy Eileen Prince (ang. książę), a także faktu, iż ojciec Snape'a, Tobiasz, był mugolem.

Kiedy nauczał w Hogwarcie, nie był lubianym nauczycielem, znany z niesprawiedliwości i brutalnego sarkazmu. Wyraźnie faworyzował Ślizgonów i nie cierpiał Gryffindoru. Czasami bywał nawet podły w stosunku do innych uczniów. Lubił siać grozę, a mogło to być spowodowane tym, że nie zaznał rodzinnego ciepła i miłości. Bał się odrzucenia i wyjawienia swoich słabych punktów, dlatego też opanował sztukę oklumencji i legilimencji, co pozwalało mu zachować tajemniczość. Był skryty i nieprzyjemny, ale też skrywający niezgłębione tajemnice.

Bohater złożył Narcyzie Malfoy Przysięgę Wieczystą, zobowiązującą go do pomocy Draconowi w wypełnieniu niebezpiecznego zadania, które powierzył mu Voldemort (zabicie Dumbledore’a). To właśnie hogwarcki mistrz eliksirów zabił Albusa Dumbledore’a na Wieży Astronomicznej, po czym zbiegł ze śmierciożercami. Dumbledore ufał Snape’owi ponieważ wierzył w jego skruchę i w to, że Severus jest jego człowiekiem. Prawdziwy powód zaufania Albusa do Snape’a wyjaśnia się dopiero w ostatnim tomie cyklu. W VII tomie dowiadujemy się, że Severus zawsze wierny był Dyrektorowi, a zamordował go na jego własną prośbę, faktycznie przyspieszając jego śmierć i zapobiegając czekającemu go cierpieniu, ponieważ Albus Dumbledore był świadomy zbliżającej się śmierci, ponieważ postąpił nierozważnie wkładając na palec pierścień Marvolo Gaunta, na którym spoczywała klątwa. Severus zatrzymał postępujące zaklęcie na jednej ręce, która poczerniała i wyglądała na martwą. Snape pomógł też (na prośbę Dumbledore'a) zdobyć Harry'emu Potterowi Miecz Gryffindora.

Harry Potter i Insygnia Śmierci:

Po objęciu władzy przez Śmierciożerców w Ministerstwie, został dyrektorem Hogwartu.

W ostatnim tomie Voldemort podejrzewa, iż Snape jest właścicielem Czarnej Różdżki (różdżki o wielkiej mocy). Ostatnim jej mistrzem był Albus Dumbledore. Następnym mistrzem może zostać osoba, która pokona poprzedniego mistrza. W związku z tym Czarny Pan uważa, że musi pokonać Severusa, który zabił Dumbledore'a.

Na rozkaz Voldemorta Książę zostaje ugryziony przez Nagini. Umierając, przekazał swoje wspomnienia Harry'emu Potterowi. Ujawniają one, iż Snape był sąsiadem Lily Evans i był w niej zakochany. W Hogwarcie trafili do różnych domów (Lily - Gryffindor, Severus - Slytherin). Z upływem czasu ich przyjaźń zanikała na skutek częstych kłótni (Snape był zazdrosny o Jamesa Pottera, Lily nie podobało się, iż Severus zadaje się z Śmierciożercami).

Okazuje się również, że to właśnie dzięki Snape'owi Lily miała szansę na uratowanie siebie 31 października 1981 roku. Kobieta nie skorzystała z niej jednak, ratując tym samym swojego syna Harry'ego Pottera. Snape obiecał Dumbledore'owi chronić jej dziecko. Severus do końca wierny był dyrektorowi Hogwartu, a jego zabójstwo popełnione przez Snape'a zostało ukartowane. Śmierć Księcia okazała się bezużyteczna- mistrzem Czarnej Różdżki był Draco Malfoy, gdyż to on rozbroił Albusa Dumbledore'a na Wieży Astronomicznej. Draco został zaś z kolei pokonany przez Harry'ego, co było jednoznaczne z przejęciem panowania nad Czarną Różdżką przez młodego czarodzieja. Zabicie Severusa nic nie dało Czarnemu Panu bowiem jego Różdżka za swego pana uznała Harry'ego. Poznając myśli Snape'a Harry dowiaduje się jak wielkim uczuciem darzył Lily znienawidzony przez niego profesor, wyrazem tego było przejęcie przez Severusa używanego przez nią patronusa. Harry zrozumiał również, że gdyby nie pomoc Snape'a nigdy nie zniszczyłby Voldemorta. W epilogu dowiadujemy się, że drugie z dzieci Harry'ego Pottera i Ginny nosi imiona Albus Severus - to drugie dla uczczenia najodważniejszego czarodzieja i człowieka jakiego Harry kiedykolwiek znał.

13:58, bad_angel_99 , Severus Snape
Link Komentarze (1) »

Hagrid

Rubeus Hagrid (ur. 6 grudnia 1928) - postać fikcyjna z serii Harry Potter autorstwa Joanne Kathleen Rowling.

Hagrid jest strażnikiem kluczy w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, prowadzi zajęcia z opieki nad magicznymi stworzeniami i cieszy się wielkim zaufaniem dyrektora szkoły, profesora Dumbledore, dla którego wykonuje zadania specjalne, wymagające dochowania tajemnicy. Hagrid jest pokaźnej postury, ma czarne oczy, czarne skręcone włosy i brodę, mówi z charakterystycznym akcentem. Jego cechą charakterystyczną jest fascynacja hodowlą niebezpiecznych zwierząt. Pierwszy przyjaciel Harry'ego.

Rolę Hagrida w ekranizacjach wszystkich części gra Robbie Coltrane, a dubbingował go Marek Obertyn; z powodu śmierci polskiego aktora dubbingiem w pozostałych częściach zajmie się Andrzej Blumbfeld.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Hagrid dostarczył małego Harry'ego pod dom Dursleyów na prośbę profesora Dumbledore. Gdy Harry osiągnął wiek, w którym dzieci są przyjmowane do Hogwartu, dostarczył mu informację o przyjęciu, poinformował, że jest czarodziejem i pomógł przygotować się do roku szkolnego. Jednocześnie, Hagrid był odpowiedzialny za przeniesienie kamienia filozoficznego z banku Gringotta do Hogwartu i pomagał przy zabezpieczeniu kamienia w nowym miejscu.

 

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry dowiedział się, że Hagrid był oskarżony o uwolnienie Bazyliszka w czasie, gdy był jeszcze uczniem Hogwartu. Poznał starego przyjaciela Hagrida - pająka Aragoga. Ponieważ Bazyliszek ponownie grasował w Hogwarcie, Gdy Hagrid trafił do więzienia czarodziejów - Azkabanu, Harry nie wierzył, że byłby on zdolny do aż tak nieodpowiedzialnego czynu.

 

Harry Potter i więzień Azkabanu

Hagrid otrzymał posadę nauczycziela opieki nad magicznymi stworzeniami. Podczas jednej z lekcji hipogryf Hagrida - Hardodziob atakuje Draco Malfoya. Ojciec Draco domaga się, aby Hardodziob został stracony jako niebezpieczne stworzenie. Harry i Hermiona ratują Hardodzioba i nie tylko.

 

Harry Potter i Czara Ognia

Hagrid przygotowywał konkurencję Turnieju Trójmagicznego, nagiął regulamin, by pomóc Harry'emu. Nawiązał romans z dyrektorką szkoły Beauxbatons, Olimpią Maxime. Otrzymał od Dumbledore'a kolejne specjalne zadanie.

 

Harry Potter i Zakon Feniksa

Hagrid i Madame Olimpia Maxime próbowali przekonać klan olbrzymów, aby w nadchodzącej wojnie z Voldemortem wsparły stronę Zakonu. Hagrid sprowadził do hogwarckiego lasu swojego olbrzymiego brata, Graupa i zaczął pracę nad cywilizowaniem go.

 

Harry Potter i Książę Półkrwi

Ten rok był w całej karierze Hagrida w Hogwarcie dla niego najgorszy. Jego przyjaciel, gigantycznym pająk, Aragog zdechł. Od tego momentu już nie mógł bezpiecznie wchodzić do Zakazanego Lasu. Ponadto żaden szóstoklasista nie wybrał jego przedmiotu na wartego dalszej nauki. Najgorsze zdarzyło się jednak w czerwcu, kiedy Albus Dumbledore zginął z rąk śmierciożercy Snape'a. Na pogrzebie właśnie Hagrid czuł największy żal.

 

Harry Potter i Insygnia Śmierci

Pomógł w przeniesieniu Harry'ego do Nory. Leciał motorem, którym mu dał Syriusz. Właśnie z nim też leciał prawdziwy Harry. Zostaje też schwytany przez śmierciożerców podczas "Bitwy o Hogwart" i przetrzymywany w Zakazanym Lesie. Na rozkaz Voldemorta miał zanieść pozornie martwe ciało Harr'ego Pottera do Zamku Hogwart.

Ciekawoski:

  • Twardy, brytyjski akcent Hagrida, z charakterystycznym zjadaniem końcówek (zauważalny w oryginalnych książkach i filmach), pochodzi z West Country. J.K. Rowling ten akcent kojarzy się z dzieciństwem.
  • Jego matka ma na imię Frydwulfa, opuściła rodzinę gdy Hagrid miał trzy lata. W piątym tomie, z ust samego Hagrida dowiadujemy się, że już od dawna nie żyje.
  • Jego ojciec (nie olbrzym) zmarł wkrótce po tym, jak Hagdrid trafił do Hogwartu.
  • Ma przyrodniego brata o imieniu Graup, który po raz pierwszy ukazuje się w piątej części serii, Hagrid próbuje go socjalizować.

13:54, bad_angel_99 , Hagrid
Link Dodaj komentarz »

Syriusz, CD. 

 

Wzmianki:

Choć Syriusz pojawia się dopiero w trzecim tomie serii, już w pierwszym zostaje wspomniany przez Hagrida. Motor, na którym Hagrid przywiózł Harry'ego z Doliny Godryka na Privet Drive był własnością Syriusza. Ciekawe jest to, że choć Polkowski zapewniał, że nie tłumaczy nazwisk, w pierwszej części jest napisane "pożyczyłem go od Syriusza Czarnego"

Jego śmierć ma spory wpływ na Harry'ego, który pośrednio przez swoją złą decyzję traci jedyną osobę, którą traktował jak rodzinę. W ostatnich rozdziałach piątego tomu jest on niezwykle przygnębiony, jednak już na początku szóstego mówi Dumbledore'owi, że Syriusz prawdopodobnie nie chciałby, żeby się zamartwiał i przechodzi nad jego śmiercią do porządku dziennego.

W siódmym tomie Harry znowu wielokrotnie wspomina Syriusza. Duże znaczenie ma dwustronne lusterko, które od niego dostał w piątym tomie. Harry przebywa też Grimmauld Place 12 i zwiedza jego pokój, obklejony szkarłatno – złotymi flagami z godłem Gryffindoru, mugolskimi plakatami motocykli, młodych dziewczyn w bikini i magicznym zdjęciem z przyjaciółmi. We wspomnieniach przekazanych mu tuż przed śmiercią przez Snape'a, Harry widzi jedenastoletniego Syriusza i Jamesa w pociągu do Hogwartu. Ponadto Syriusz jest, razem z Remusem Lupinem, Lily Potter i Jamesem Potterem, jedną ze zjaw wezwanych dzięki Resurrection Stone.

Drzewo genealogiczne rodu Blacków na:

http://www.hp-lexicon.org/wizards/blackfamilytree.html

13:44, bad_angel_99 , Syriusz Black
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2