Welcome to site about Harry Potter !!!


MÓJ BUTTON: :
www.hpinfo.blox.pl - ZAPRASZAM!!!

- Wymieniam się reklamami blogów!!!
- Na ile dni go wkleisz tyle dam Ci komci (ale nie daje więcej niż 1 komcie pod notką)
ZAINTERESOWANy/a??? PISZ!!! x333

♫ MUZYCZKA ♫:


O MNIE:

IMIĘ: Klaudia
NAZWISKO: po tatusiu
MIEJSCOWOŚĆ: Katowice
URODZINY: 17 Sierpień
MAIL: klaudia.wi@wp.pl
LUBIĘ: Harrego Pottera
i komcie na moim blogu =)
PoZdRaWiAm =*SONDA:


BLOG ZAŁOŻONY DNIA:
24.11.2007r.

ULUBIEŃCY:

SUPER BLOGASEK xD !!!

This Is Rihanna


Photobucket


Blog > Komentarze do wpisu

Rośliny

Rośliny:

Diabelskie sidła

Rzadko spotykana roślina, żyjąca w miejscach ciemnych i wilgotnych. Posiadająca długie, giętkie łodygi zakończone liśćmi w kształcie wąsów. Mogąca być zagrożeniem dla człowieka. Oplatając ciało może udusić ofiarę. Należy wtedy zachować spokój, nie robić gwałtownych ruchów, gdyż roślina zaciśnie swoje więzy mocniej. Pod wpływem strumienia światła ucisk powoli ustępuje, pędy zaczynają się cofać.

W pierwszym tomie Harry'ego Pottera właśnie diabelskie sidła wraz z trójgłowym psem Puszkiem strzegły Kamienia Filozoficznego.

 

Skrzeloziele

Nazwa powstała w wyniku połączenia angielskich słów gill (skrzele) oraz weed (ziele).

Posiada bardzo odtrącający wygląd. Przypomina zwitek oślizgłych, szczurzych ogonów barwy szarozielonej. Zaliczane jest do roślin wodnych.

Skrzeloziele jest jadalne. Konsumowanie przypomina żucie bezkręgowca.

Całkowite jego spożycie daje możliwość bezstresowego przebywania pod wodą przez określony czas (jedyny udokumentowany przypadek pozwalał przebywać człowiekowi pod wodą przez 60 minut).

Konsument pod wpływem spożytej rośliny zmienia swój wygląd. Sama przemiana trwa niezmiernie krótko. Jest jednak nieprzyjemna, a nawet bolesna. Po krótkiej chwili człowiek posiada za uszami skrzela, między palcami u rąk i stóp widoczne są błony. Barwa ciała zmienia się lekko na kolor zielony.

Przebywanie w taki sposób pod wodą jest od teraz wielką przyjemnością.

Zakazany las

Znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart puszcza w przeważającej mierze składa się z drzew liściastych. Różne gatunki buków, dębów, klonów czy kasztanowców uzupełniane są przez drzewa iglaste. Wszystkie okazałych rozmiarów, o grubych pniach i sędziwe wiekiem. Rosnące zwarto, a ich gałęzie skutecznie utrudniają wędrowcom podróż. Im dalej w puszczę, tym korony drzew przepuszczają coraz mniej światła.

Jest miejscem bytowania wielu gatunków, również tych rzadkich flory i fauny.

 

Spotykane ze świata zwierząt są m.in:
Jednorożce,
Pufki żyjące na wolności
Pegazy,
Nieśmiałki
Kudłonie
Kuguchary
Gumochłony
Ghule
Elfy
Druzgotki
Chochliki
Błotoryje
Bahanki
Trolle (rzadko)

Ponadto zaobserwowane są stada Centaurów oraz Akromantul.

Ze świata roślin m.in spotykane są stanowiska:
Tojadu
Diabelskich Sideł
Gerenium
Dyptamu
Ostrokrzewu
Malw 

Mandragory - pożyteczne rośliny, z których wywar pozwala obudzić spetryfikowanych. Niestety, ich hodowla nie jest łatwa. Przypominają wyglądem noworodki z liśćmi wystającymi z głowy. Trzeba uważać, by nie usłyszeć ich krzyku, w przeciwnym razie można nawet umrzeć!

 

niedziela, 10 lutego 2008, bad_angel_99

Polecane wpisy

  • WAŻNEE. !!

    UWAGA. !!!   SZUKAM kogoś kto by chciał dalej prowadzic mojego bloga.! są chętni.?? [..ponieważnie chce go tak zostawiać bo mnie to już przestało zbytnio

  • Pociąg Harry'ego Pottera zdemolowany

    Pociąg Harry'ego Pottera zdemolowany   Brytyjska policja zatrzymała dziesięciu nieletnich podejrzanych o zdemolowanie pociągu Hogwarts Express używanego na

  • To nie koniec Pottera

    To nie koniec Pottera     JK Rowling nie skończyła jeszcze przygody z Harrym Potterem i zapowiada encyklopedię porządkującą informacje ze wszystkich